Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Quantum – už poznáte náš regulátor teploty?

VRÁŤ SA

Oblasť inteligentných domov Smart Home sa neustále rozvíja. Stojí na základoch: bezpečnosť, pohodlie a ekológia. Nezanedbateľný je tiež atraktívny dizajn produktov, ktorý dokonale ladí s moderným interiérom. Aby sme splnili všetky vaše očakávania, navrhli sme jedinečný model – regulátor teploty Quantum.

V nasledujúcom článku sa dočítate:

  • aké výhody vám Quantum prinesie
  • ktoré z jeho funkcií sú prospešné pre vaše pohodlie,
  • pre koho je navrhnutý nový regulátor teploty SALUS Controls.

Čo potrebujete na ideálne nastavenie teploty vo vašej domácnosti? Dômyselné a spoľahlivé zariadenie. Rozhodnete sa preto pre dôveryhodnú značku a pre triedu vybavenia, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Hľadáte ekonomickú, štandardnú alebo prémiovú verziu? V ponuke SALUS Controls nájdete všetky možnosti.
Teraz si však povieme niečo o špičkovom produkte, o pýche spoločnosti SALUS Controls, o multifunkčnom regulátore teploty Quantum.

Dostupné varianty:
a. SQ610 model – podomietkový, napájaný 230V
b. SQ610RF model – nástenný, napájaný z batérie

Výhody:

Inovatívny produkt SALUS Controls so zabudovaným snímačom vlhkosti sa vyznačuje jednoduchosťou ovládania a inštalácie, ktorá je možná v každej fáze použitia budovy. Nezáleží na tom, či staviate svoj nový vysnívaný domov alebo rekonštruujete staršiu nehnuteľnosť. Inštalácia regulátora už nemôže byť rýchlejšia a menu intuitívnejšie.

Quantum je elegantný a ultratenký (má hrúbku iba 10 mm v prípade drôtového pripojenia a 11 mm v bezdrôtovej verzii). Podsvietená obrazovka uľahčuje programovanie a čítanie údajov. Schopnosť vytvárať si vlastné pracovné plány vám pomáha prispôsobiť zariadenie tak, aby plne vyhovovalo vašim potrebám. Funkcia TEPLÁ PODLAHA vám umožní udržiavať príjemnú teplotu podlahy bez ohľadu na aktívny vykurovací program. Napríklad, ak nepotrebujete prehriať miestnosť, ale chcete iba kráčať po teplej podlahe.

Quantum je založený na technológii ZigBee. Tú môžeme najvýstižnejšie opísať ako domácu sieť (s dosahom približne 100 metrov), prostredníctvom ktorej dokážu jednotlivé zariadenia vzájomne komunikovať. Napríklad snímač otvárania informuje systém o tom, že je otvorené okno a je potrebné vypnúť vykurovanie. Alebo napríklad tlačidlo OneTouch – ak dostane úlohu – odošle požiadavku inteligentným spínačom, aby rozsvietili svetlá vo vybraných miestnostiach.

Jedinečnosť regulátora Quantum spočíva najmä v jeho technologických možnostiach. Na rozdiel od svojich predchodcov je schopný ovládať všetky vykurovacie zóny naraz. Vďaka tomu dokáže ohriať veľkú otvorenú plochu, napr. obývaciu izbu spojenú s kuchyňou a jedálňou.

Úroveň vykurovania vášho domova sa zvýši aj vďaka inteligentnej optimalizácii regulátora. Spomedzi mnohých užitočných funkcií si táto zaslúži osobitnú pozornosť, pretože výrazne zlepšuje tepelnú pohodu.

Ako to funguje? Veľmi spoľahlivo. Algoritmy vyvinuté technológmi spoločnosti SALUS Controls vypočítajú najvhodnejší okamih, kedy je zdroj tepla zapnutý a vypnutý, aby sa vo zvolenom časovom intervale, alebo v konkrétnom čase, udržala teplota, ktorú ste si nastavili. Pulzné niekoľkominútové zohrievanie udržuje v miestnostiach podmienky, aké potrebujete.

Ak chcete na nejaký čas zmeniť teplotu v miestnosti, môžete použiť režim dočasného prepísania. Nastavenie systému manuálne upravíte podľa svojej nálady, ktoré zostane platné až do nasledujúcej zmeny v harmonograme vykurovania.

Online? Offline? Môžete si vybrať.

V kombinácii s univerzálnou internetovou bránou a webovou aplikáciou je Quantum súčasťou SALUS Smart Home – model SQ610 tak komunikuje bezdrôtovo s ostatnými komponentmi inteligentného systému (zásuvky, relé, ovládacie lišty, bezdrôtové radiátorové hlavice) v online režime. V offline režime, teda bez aplikácie a bez prístupu na internet, je bezdrôtová komunikácia regulátora možná v spolupráci s koordinátorom siete.
Podstatné však je, že výhody regulátora Quantum je možné využívať aj bez spolupráce s vyššie uvedenými zariadeniami. Regulátor SQ610 bude perfektne pracovať aj ako nezávislý termostat pripojený priamo ku kotlu alebo k centrálnej svorkovnici. Takto nakonfigurovaný regulátor je možné pridať aj do aplikácie SALUS Smart Home, ktorá umožňuje bezdrôtovú komunikáciu s ostatnými prvkami systému.

Pre koho?

Výhody tohto moderného zariadenia ocenia zákazníci, pre ktorých je dôležitá perfektná regulácia vykurovania, ovládanie osvietenia či roliet. Nie je to však všetko. Quantum je skutočný klenot pre hoteliérov. Toto šikovné zariadene umožňuje nastaviť PIN kód a limity, takže hoteloví hostia môžu meniť teplotu na izbách iba v majiteľom nastavenom rozmedzí. Ak teda napríklad prenajímate izby v malom hosťovskom dome, nemusíte sa obávať neúmerného zvyšovania poplatkov za vykurovanie.
Flexibilita a multifunkčnosť termostatu Quantum je úžasná práve preto, že je založená na pohodlí a spokojnosti užívateľov. Pri vytváraní nového modelu teplotného regulátora mali experti spoločnosti SALUS Controls jeden hlavný cieľ: poskytnúť vám skutočný úlovok modernej automatizácie budov.

Kontakt
Začať spoluprácu

Kontakt


+421 245 527 104


Technická podpora

+421 911 819 831
+421 902 560 228

technik@salus-controls.sk


PO – PI: 800-1600

MontážnikPoužívateľDeveloper

Salus

Distribútor SALUS Controls:
Thermo-control SK s.r.o.

Stará Vajnorská 37,
831 04 Bratislava
Slovensko
Kancelária: +421 245 527 104
Infolinka: +421 903 451 848
Servis: +421 902 560 228
Pondelok - Piatok od 8.00-16.00 hod.

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio