Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Bezpečnostné senzory
vo vašej domácnosti

SPÄŤ

Prečo sú bezpečnostné senzory také dôležité? Smart Home, alebo inteligentná sieť automatizácie budov, poskytuje jej používateľom možnosť prispôsobiť si domácnosť podľa svojich potrieb. Komunikáciu medzi jednotlivými zariadeniami môže spustiť jednoduchý podnet od užívateľa (OneTouch scenár), ich ovládanie je tak mimoriadne pohodlné. Vývoj ľudskej spoločnosti je taký rýchly, že nie je ľahké predpovedať, aké systémy nás budú sprevádzať v budúcnosti. Vieme však, že komfort bývania, ekológia a hospodárne využitie energie budú stále dôležitejšie. Smart Home spĺňa všetky tieto vlastnosti a navyše, vďaka moderným bezpečnostným senzorom, ochráni váš dom aj pred nežiaducimi udalosťami.

V texte nižšie dostanete odpoveď na nasledujúce otázky:

 • Prečo je Smart Home viac ako pohodlie?
 • Ako systém SALUS Smart Home zvyšuje vašu bezpečnosť?
 • Na čo všetko vás upozornia bezpečnostné senzory SALUS Controls?

SmartHome a inteligentná ochrana

Riadenie domácich funkcií  pomocou smartfónov, počítačov alebo hlasových povelov robí náš život pohodlnejší, prínosy automatizácie budov sú však obsiahlejšie. Inteligentné technológie dokážu upozorniť aj na mimoriadne situácie a môžu tak uľahčiť život starším, či zdravotne postihnutým ľuďom a ich opatrovateľom.

Do tejto oblasti Smart Home vstúpila aj značka SALUS Controls. Aj keď hlavná myšlienka spoločnosti je zameraná na inteligentné riadenie vykurovania, nespornou výhodou systému SALUS Smart Home je aj starostlivosť o bezpečnosť členov domácnosti.

Inštaláciou zariadení SmartHome získate možnosť bez stresu opustiť domácnosť (napr. ísť do práce alebo nakúpiť)  a osobu, o ktorú sa staráte, môžete na potrebný čas nechať samú doma. OneTouch scenáre vám pomôžu. Ak by sa osoba doma necítila dobre, stačí ak stlačí tlačidlo alarmu. Vy hneď dostanete automatickú SMS správu s vopred určeným obsahom a na vzniknutú situáciu tak môžete včas reagovať.

Poruchy a mimoriadne situácie – pred čím vás ochránia bezpečnostné senzory?

Je dôležité vedieť, že okrem zjednodušenia každodenných činností, či optimalizácie výdavkov, sú inteligentné riešenia skvelou ochranou pred nepríjemnými náhodnými udalosťami. Žiadna technológia vás, samozrejme, neochráni pred všetkými hrozbami, ale v mnohých situáciach sa na ňu môžete spoľahnúť. Pomôžu vám bezpečnostné senzory.

Na ktoré prvky domácej bezpečnosti sa oplatí upriamiť pozornosť pri signalizácii:

 • požiaru,
 • záplavy,
 • neoprávneného vniknutia?

Signalizácia požiaru nie je iba detekcia dymu a aktivácia výstražnej sirény. V systéme SALUS Smart Home po detekcii dymu automaticky nasleduje odoslanie upozornenia užívateľovi (SMS, e-mail). Podobne aj v prípade detekcie uniknutej vody (v dôsledku zaplavenia kúpeľne, kuchyne  a i.) alebo otvorenia dvier či okna. Navyše, ak vytvoríte pravidlo OneTouch, systém vám pošle upozornenie o úniku vody a pomocou zásuvky SPE600 alebo relé SR600, uzavrie prívod vody a zabráni tak ďalšej škode.

Ak ste preč a u vás doma sa stane niečo alarmujúce, dostanete správu a priestor na potrebnú reakciu. Aj keď svoj domov monitorujete kamerami, nezachytíte všetko, čo dokážu zaznamenať senzory.  Prevádzka niektorých zariadení, napríklad chladničky alebo práčky, by mala byť monitorovaná samostatne. Nie ste si po odchode z domu istí, či ste zavreli okno? Môžete to skontrolovať na diaľku pomocou aplikácie SALUS Smart Home (okenný senzor). Môžete tiež dostať upozornenie, ak sa napríklad do vašej garáže dostane neoprávnená osoba (snímač pohybu).

Ďalším užitočným bezpečnostným prvkom systému SALUS Smart Home je simulácia vašej prítomnosti. Prázdny dom, vďaka inteligentnému ovládaniu osvetlenia a roliet, dokáže simulovať prítomnosť jeho obyvateľov. Systém vyvolá dojem, že ste doma, čím oklame potenciálneho zlodeja a ochráni váš dom. Ako? Vytvorením a aktiváciou harmonogramu simulácie vašej prítomnosti sa rozsvietia a potom zhasnú svetlá v určených miestnostiach vo vopred stanovených časových úsekoch. Pri západe slnka sa zatiahnu rolety a ráno sa znova otvoria.

Ktoré bezpečnostné senzory zlepšia fungovanie vášho domova?

Čo potrebujete na naprogramovanie vyššie uvedených scenárov? V prvom rade srdce systému SALUS Smart Home – univerzálnu bránu UGE600 a mobilnú aplikáciu.

Potom sú to:

 • tlačidlo – aktivátor OneTouch pravidiel (SB600, CSB600),
 • senzory: detektor dymu (SD600), senzor úniku vody  (WLS600), okenný/dverový senzor (OS600/SW600), pohybový senzor (MS600),
 • inteligentné zásuvky (SPE600),
 • inteligentné relé (SR600),
 • ovládač roliet a garážových brán (RS600).

Na vybrané zariadenia sa pozrieme bližšie.

Bezdrôtové tlačidlá SALUS SmartHome SB600, CSB600: bezdrôtové aktivátory určené na spúšťanie pravidiel OneTouch. Spúšťajú jednu (CSB600) alebo dve udalosti (SB600). CSB000 (panikové tlačidlo – model s krytom) môže fungovať ako výstražné tlačidlo – zaslaním prednastaveného oznámenia.

Detektor dymu SD600: zariadenie detekuje prítomnosť dymu. Detektor môže byť použitý samostatne, bez internetovej brány UGE600 a mobilnej aplikácie. Funkciu zasielania núdzového upozornenia má iba ako súčasť systému SALUS SmartHome.

Snímač úniku vody WLS600: vodotesný senzor, ktorý detekuje vodu na povrchu pod ním, alebo na kontaktoch vodičov k nemu pripojených. Vďaka spolupráci so zariadeniami  SALUS Smart Home umožňuje, pri zistení úniku vody, uzavrieť ventil a poslať používateľovi bezplatné upozornenie (SMS, e-mail).

OS600/SW600 okenný / dverový senzor: bezdrôtové zariadenie pracuje s aplikáciou Smart Home. Umožňuje vám zadať do harmonogramu automatické vypnutie vykurovania v miestnosti počas vetrania (otvorenia okna alebo dvier). Umožňuje odosielanie upozornení pri otvorení / zatvorení okien, dvier a i.

MS600 pohybový senzor: v prípade detekcie pohybu môže zapnúť / vypnúť osvetlenie v spolupráci s inteligentnou zásuvkou (SPE600) alebo s inteligentným relé (SR600).

Inteligentná zásuvka SPE600: má ochranu proti preťaženiu, umožňuje riadiť pripojené zariadenia. Čo ešte dokáže? Zaznamenáva históriu spotreby energie (v aplikácii), zvyšuje dosah siete ZigBee.

Inteligentné relé SR600: pre napäťové (kotly, čerpadlá, osvetlenie ai.) a beznapäťové zariadenia (ovládače brány, diaľkové spínacie zariadenia a i.). Je možné použiť ho na zapnutie / vypnutie zariadení do maximálneho zaťaženia 16 A. Môže sa inštalovať do elektroinštalačnej krabice alebo s držiakom priamo na stenu. Inteligentné relé zvyšuje dosah siete ZigBee. Relé by sa malo používať s univerzálnou bránou UGE600 a aplikáciou SALUS Smart Home.

Ako systém SALUS Smart Home ovplyvňuje bezpečnosť vašej domácnosti?

Kontakt
Začať spoluprácu

Kontakt


+421 245 527 104


Technická podpora

+421 911 819 831
+421 902 560 228

technik@salus-controls.sk


PO – PI: 800-1600

MontážnikPoužívateľDeveloper





Salus

Distribútor SALUS Controls:
Thermo-control SK s.r.o.

Stará Vajnorská 37,
831 04 Bratislava
Slovensko
Kancelária: +421 245 527 104
Infolinka: +421 903 451 848
Servis: +421 902 560 228
Pondelok - Piatok od 8.00-16.00 hod.

image/svg+xml





© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio