Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Výhody podlahového vykurovania

VRÁŤ SA

Radiátory v domácnosti sú štandardným a samozrejmým riešením vykurovania, ale je to tá najvhodnejšia alternatíva? Ukazuje sa, že čoraz viac ľudí túto formu vykurovania prestáva uprednostňovať. Namiesto toho získava na obľube podlahové vykurovanie. Je neviditeľné, pohodlné a ekonomické. Naozaj sa oplatí do neho investovať? Zistite, aké výhody má takýto vykurovací systém.

Podlahové vykurovanie zabezpečuje lepšie rozloženie teploty

Jedným z hlavných dôvodov, prečo má zmysel inštalovať podlahové vykurovanie, je optimálne rozloženie teplôt, ktoré vytvára. Je podstatne výhodnejšie a pohodlnejšie mať vyššiu teplotu pri nohách a nižšiu pri hlave. To je efekt, ktorý dosahuje čoraz populárnejšie podlahové vykurovanie – pomáha zabezpečiť pohodu a lepšie využitie tepla, ktoré stúpa smerom nahor.

Ale to nie je všetko! Podlahové vykurovanie zabezpečuje rovnomerné rozloženie teploty v interiéri. Radiátory ohrievajú priestor len lokálne a nimi vydávané teplo sa v miestnosti nešíri celkom účinne. Preto môže byť v blízkosti radiátora oveľa teplejšie ako na opačnom konci miestnosti. Pri podlahovom vykurovaní tento problém nie je, pretože je inštalované po celej ploche a teplo vydáva rovnomerne.

Podlahové vykurovanie je ekonomické

Dobré rozloženie teploty ovplyvňuje aj efektívnejšie využitie energie. Ak namiesto radiátorov použijete podlahové vykurovanie, pri rovnakej izbovej teplote budete mať intenzívnejší pocit tepla. Preto pre zabezpečenie rovnakej tepelnej pohody môžete teplotu v miestnosti znížiť o 1 až 2 stupne. Podlahové vykurovanie je preto lacnejšie než tradičné vykurovanie radiátormi a môže vám pomôcť výrazne znížiť náklady na vykurovanie. Úspory za rok môžu dosiahnuť aj desať percent!

Vlhkejší vzduch, menej prachu

Špecifickosť podlahového vykurovania umožňuje znížiť množstvo vírenia prachu vo vzduchu a udržiavať optimálnu vlhkosť.

Podlahové vykurovanie sa vyznačuje sálavou zložkou, ktorou dochádza k ohrievaniu okolitých stien. Od stien sa následne ohrieva vzduch, čím sa zachová aj optimálna relatívna vlhkosť vzduchu.

Pri vykurovaní radiátormi odovzdáva vykurovacie teleso svoje teplo okolitému vzduchu, ktorý potom odovzdáva teplo stenám obytného priestoru. Takže platí, že teplota vzduchu v miestnosti je vyššia, ako je teplota stien. V miestnostiach tak vzniká zvýšené prúdenie (zvýšená prašnosť). Navyše pri teplotách nad 55 °C sa na radiátoroch pečie prach.

Podlahové vykurovanie obmedzuje pohyb vzduchu, čo znamená nižšiu prašnosť a tiež pomáha udržiavať optimálnu vlhkosť, čím eliminuje prachových roztočov. Vďaka tomu je prospešnejšie pre alergikov.

Podlahové vykurovanie – estetické  a priestorové hladisko

Radiátory často obmedzujú možnosti usporiadania nábytku v miestnosti. Zaberajú cenný priestor a niekedy sú umiestnené nešťastným spôsobom. Pri výbere podlahového vykurovania sa nemusíte obávať umiestnenia radiátorov a ich vplyvu na vzhľad daného interiéru. Veľa ľudí tiež tvrdí, že radiátory zbytočne zavadzajú a špatia priestor. Riešením je podlahové vykurovanie, ktoré je úplne neviditeľné.

Musíte mať však na pamäti, že jeho použitie vytvára iný druh obmedzení pri zariaďovaní. Pri podlahovom vykurovaní musíte starostlivo vybrať materiály pre finalizáciu podlahy. Používajte také, ktoré dobre vedú teplo. Kameň, keramika a terakota sú najlepšie, ale môžete použiť aj podlahové panely alebo parkety. Vo väčšine prípadov sa však treba vyhnúť kobercom.

Podlahové vykurovanie výborne funguje s modernými systémami

Podlahové vykurovanie je jednoducho modernejšie ako radiátory. Spája v sebe úsporu energie a komfort. Dobre spolupracuje s pokročilými systémami, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie (tepelné čerpadlá alebo fotovoltaika). Je tiež ideálny pre použitie s domácou automatizáciou a inteligentnými domácimi systémami, pretože umožňuje presnú reguláciu teploty. V ponuke SALUS Controls nájdete širokú škálu produktov určených pre prácu so systémom podlahového vykurovania.

Kontakt
Začať spoluprácu

Kontakt


+421 245 527 104


Technická podpora

+421 911 819 831
+421 902 560 228

technik@salus-controls.sk


PO – PI: 800-1600

MontážnikPoužívateľDeveloper
Salus

Distribútor SALUS Controls:
Thermo-control SK s.r.o.

Stará Vajnorská 37,
831 04 Bratislava
Slovensko
Kancelária: +421 245 527 104
Infolinka: +421 903 451 848
Servis: +421 902 560 228
Pondelok - Piatok od 8.00-16.00 hod.

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio