Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Termostat pre podlahové vykurovanie – vyberte si ten správny

VRÁŤ SA

V súčasnosti patrí podlahové vykurovanie k obľúbeným a často využívaným riešeniam na zabezpečenie optimálnej tepelnej pohody v nehnuteľnostiach. Vykurovacou plochou môže byť podlaha alebo aj steny budovy, čím sa zabezpečí správna distribúcia tepla do jednotlivých miestností. Podlahové vykurovanie sa preto sa považuje za ekonomické a komfortné. Základnou vlastnosťou plošného vykurovania, vrátane podlahového, je vysoká tepelná zotrvačnosť. Budovy, v ktorých sa využíva tento typ vykurovania, sa vyznačujú dlhou dobou ohrievania a chladnutia miestností. Z tohto dôvodu je nevyhnutné  zvoliť automatický riadiaci systém pre jednotlivé slučky podlahového vykurovania na automatizáciu a optimalizáciu prevádzky celého systému. Výberom vhodného termostatu na reguláciu podlahového vykurovania získate úspory a tepelnú pohodu.

Výhody podlahového vykurovania

Podlahové vykurovanie poskytuje luxus rovnomernej teploty v dome. Zároveň eliminuje prekurovanie a nedokurovanie niektorých častí nehnuteľnosti, ktoré často vzniká pri vykurovaní radiátormi. Pri podlahovom vykurovaní sa teplo šíri sálaním – na rozdiel od vykurovania radiátormi ( teplo sa šíri prúdením – konvekčné).

Konštrukcia systému podlahového vykurovania je úplne skrytá v podlahe, takže je neviditeľné, čo je však ďalší dôvod, prečo je dôležité regulovať ho izbovými termostatmi. Tieto zariadenia zvyšujú energetickú účinnosť a výkon podlahového vykurovacieho systému. Dobre zvolený termostat bude regulovať teplotu tak, aby sa prínosy riadenia vykurovacieho systému premietli do životného prostredia, rozpočtu domácnosti a zdravia jeho užívateľov.

Vyberte si ten najlepší termostat pre podlahové vykurovanie z ponuky SALUS Controls

Rad SALUS EXPERT

Ide o širokú škálu produktov SALUS Controls, ktoré sú určené pre podlahové vykurovanie. Tento rad obsahuje zariadenia, vďaka ktorým bude vaše podlahové vykurovanie efektívne a prispôsobí sa dennému rytmu členov domácnosti.

Základné výhody:

 • Vytvorenie vykurovacích zón pre dosiahnutie optimálnej tepelnej pohody – regulácia teploty v každej miestnosti samostatne.
 • Veľmi jednoduchá inštalácia a pripojenie.
 • Použitie PWM a VP systémov.
 • Pomer obstarávacia cena – prínos inovatívneho riešenia.
 • Vysoká kvalita použitých materiálov.
 • Plná funkčnosť a možnosť individuálneho výberu systému na základe mnohých verzií produktu.
 • Optimalizácia spotreby energie.

PWM (regulačný algoritmus) v termostate pre podlahové vykurovanie

Každý termostat SALUS Controls, určený pre podlahové vykurovanie, má systém PWM. Tento systém eliminuje vysokú tepelnú zotrvačnosť podlahy. Vďaka PWM sa pohony zatvárajú alebo otvárajú skôr, aby sa miestnosti zbytočne neprehrievali ani neochladzovali.

VP (Valve Protection) – ochrana pred zablokovaním

Ide o funkciu, ktorá chráni pohony. Raz týždenne ich otvára a zatvára, aj keď vykurovanie nie je spustené (napr. mimo vykurovaciu sezónu).

Rad SALUS Smart Home

SALUS Smart Home je moderný systém riadenia vykurovania (aj podlahového), ktorý je možné inštalovať do novostavieb alebo do už  používaných objektov. Súčasťou systému sú zariadenia, ktoré umožňujú nastavovať teplotu aj cez internet. To je možné prostredníctvom internetovej brány UGE600 a bezplatnej mobilnej aplikácie. Produkty radu SALUS Smart Home umožňujú riadiť chod kotla, čerpadla ústredného kúrenia, TÚV alebo iného vykurovacieho alebo chladiaceho zariadenia. Modernosť systému a otvorenosť ďalším novým technológiám (napr. Amazon Alexa) zvyšujú funkčnosť domov, v ktorých je SALUS Smart Home nainštalovaný. V rade Smart Home nájdete aj spoľahlivý termostat pre podlahové vykurovanie.

Čo získate, ak si na reguláciu podlahového vykurovania vyberiete termostat SALUS Controls?

 • Rovnomerne vyhriaty interiér vašej nehnuteľnosti a jednoduché ovládanie zariadenia.
 • Estetický vzhľad vďaka skrytej inštalácii.
 • Komfort teplej podlahy – termostat Quantum ponúka funkciu „TEPLÁ PODLAHA” bez ohľadu na aktívny pracovný program.
 • Znížené náklady na vykurovanie.

Spoľahlivý termostat pre podlahové vykurovanie je tou najlepšou investíciou

Podlahové vykurovanie má majiteľom bytov čo ponúknuť. Je to úplne nová úroveň tepelného komfortu, o ktorý sa však treba starať. Tento moderný typ vykurovania si vyžaduje vhodný termostat. Nájsť ten správny pre podlahové vykurovanie môže byť náročné, preto sa oplatí staviť na osvedčené produkty. Pozývame vás, aby ste sa oboznámili s našou ponukou.

Kontakt
Začať spoluprácu

Kontakt


+421 245 527 104


Technická podpora

+421 911 819 831
+421 902 560 228

technik@salus-controls.sk


PO – PI: 800-1600

MontážnikPoužívateľDeveloper
Salus

Distribútor SALUS Controls:
Thermo-control SK s.r.o.

Stará Vajnorská 37,
831 04 Bratislava
Slovensko
Kancelária: +421 245 527 104
Infolinka: +421 903 451 848
Servis: +421 902 560 228
Pondelok - Piatok od 8.00-16.00 hod.

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio