|_|Zistite, ako rozšíriť svoj systém a zvýšiť svoje úspory!;;https://salus-controls.sk/2023/02/17/usetrite-az-30-na-vykurovani-so-salus/;;Ušetrite až 30 % na vykurovaní so SALUS!;;
Zistite, ako rozšíriť svoj systém a zvýšiť svoje úspory!
;;|_|;;https://salus-controls.sk/2023/02/01/co-mozete-ovladat-v-systeme-salus-smart-home-2/;;Čo môžete ovládať v systéme SALUS Smart Home?;;;;|_|Výberom vhodného termostatu na reguláciu podlahového vykurovania získate úspory a tepelnú pohodu.;;https://salus-controls.sk/2022/02/16/termostat-pre-podlahove-vykurovanie-vyberte-si-ten-spravny/;;Termostat pre podlahové vykurovanie – vyberte si ten správny;;V súčasnosti patrí podlahové vykurovanie k obľúbeným a často využívaným riešeniam na zabezpečenie optimálnej tepelnej pohody v nehnuteľnostiach. Vykurovacou plochou môže byť podlaha alebo aj steny budovy, čím sa zabezpečí správna distribúcia tepla do jednotlivých miestností. Podlahové vykurovanie sa preto sa považuje za ekonomické a komfortné. Základnou vlastnosťou plošného vykurovania, vrátane podlahového, je vysoká tepelná zotrvačnosť. Budovy, v ktorých sa využíva tento typ vykurovania, sa vyznačujú dlhou dobou ohrievania a chladnutia miestností. Z tohto dôvodu je nevyhnutné zvoliť automatický riadiaci systém pre jednotlivé slučky podlahového vykurovania na automatizáciu a optimalizáciu prevádzky celého systému. Výberom vhodného termostatu na reguláciu podlahového vykurovania získate úspory a tepelnú pohodu.
Podlahové vykurovanie poskytuje luxus rovnomernej teploty v dome. Zároveň eliminuje prekurovanie a nedokurovanie niektorých častí nehnuteľnosti, ktoré často vzniká pri vykurovaní radiátormi. Pri podlahovom vykurovaní sa teplo šíri sálaním – na rozdiel od vykurovania radiátormi ( teplo sa šíri prúdením – konvekčné).
Konštrukcia systému podlahového vykurovania je úplne skrytá v podlahe, takže je neviditeľné, čo je však ďalší dôvod, prečo je dôležité regulovať ho izbovými termostatmi. Tieto zariadenia zvyšujú energetickú účinnosť a výkon podlahového vykurovacieho systému. Dobre zvolený termostat bude regulovať teplotu tak, aby sa prínosy riadenia vykurovacieho systému premietli do životného prostredia, rozpočtu domácnosti a zdravia jeho užívateľov.
Ide o širokú škálu produktov SALUS Controls, ktoré sú určené pre podlahové vykurovanie. Tento rad obsahuje zariadenia, vďaka ktorým bude vaše podlahové vykurovanie efektívne a prispôsobí sa dennému rytmu členov domácnosti.
Základné výhody:
Každý termostat SALUS Controls, určený pre podlahové vykurovanie, má systém PWM. Tento systém eliminuje vysokú tepelnú zotrvačnosť podlahy. Vďaka PWM sa pohony zatvárajú alebo otvárajú skôr, aby sa miestnosti zbytočne neprehrievali ani neochladzovali.
Ide o funkciu, ktorá chráni pohony. Raz týždenne ich otvára a zatvára, aj keď vykurovanie nie je spustené (napr. mimo vykurovaciu sezónu).
SALUS Smart Home je moderný systém riadenia vykurovania (aj podlahového), ktorý je možné inštalovať do novostavieb alebo do už používaných objektov. Súčasťou systému sú zariadenia, ktoré umožňujú nastavovať teplotu aj cez internet. To je možné prostredníctvom internetovej brány UGE600 a bezplatnej mobilnej aplikácie. Produkty radu SALUS Smart Home umožňujú riadiť chod kotla, čerpadla ústredného kúrenia, TÚV alebo iného vykurovacieho alebo chladiaceho zariadenia. V rade Smart Home nájdete aj spoľahlivý termostat pre podlahové vykurovanie.
Podlahové vykurovanie má majiteľom bytov čo ponúknuť. Je to úplne nová úroveň tepelného komfortu, o ktorý sa však treba starať. Tento moderný typ vykurovania si vyžaduje vhodný termostat. Nájsť ten správny pre podlahové vykurovanie môže byť náročné, preto sa oplatí staviť na osvedčené produkty. Pozývame vás, aby ste sa oboznámili s našou ponukou.
Podlahové vykurovanie netreba predstavovať. Jeho výhody sú známe: rovnomerné rozloženie teploty, dlhý prenos tepla, estetický vzhľad, čistejší a zdravší vzduch v interiéri. Správne riadené podlahové vykurovanie je spôsob, ako v nehnuteľnosti udržať tepelnú pohodu. Pre vhodné nastavenie tohto typu vykurovania je potrebné investovať do regulátorov podlahového vykurovania. Správna centrálna svorkovnica je však kľúčom k efektívnej práci celého vykurovacieho systému. Podstatné je, aby bol vykurovací systém spoľahlivý a cenovo dostupný. Zariadenia, ktoré tieto kritériá spĺňajú, sú novinky SALUS Controls – centrálne svorkovnice CB500 a CB500X. V ponuke máme aj ďalšie centrálne svorkovnice (napr. v bezdrôtovej verzii), ktoré dokážu podlahové vykurovanie presne regulovať. CB500 a CB500X však boli navrhnuté tak, aby ich inštalácia bola maximálne jednoduchá.
CB500 – drôtová centrálna svorkovnica (5 zón) 230 V so zabudovaným ovládacím modulom
CB500X – drôtová centrálna svorkovnica 230 V bez ovládacieho modulu (voliteľné rozšírenie CB500)
Naše nové centrálne svorkovnice sú cenovo dostupné a ich inštalácia je veľmi jednoduchá. Ich nespornou výhodou je, že sú kompaktné a úzke, takže ich možno inštalovať prakticky do každej rozdeľovacej jednotky. Prepojenie centrálnych svorkovníc je možné realizovať vlastným káblom, čo umožňuje ľubovoľné usporiadanie. Odstránenie a pripevnenie krytu je vďaka háčikom veľmi praktické. Nemôže sa tak stať, že pri manipulácii s krytom z neho vypadnú skrutky a stratia sa. Inštalácia káblov je tiež jednoduchá – nevyžadujú predchádzajúcu prípravu (napr. pocínovanie) a ich usporiadanie v strede drôtu je prispôsobené hrúbke. Takže tenšie vodiče sú umiestnené hore a hrubšie dole. Toto usporiadanie vytvára poriadok a predchádza ich zamotaniu. Aby ste dali káble do poriadku, nemusíte odstraňovať žiadnu časť centrálnej svorkovnice. Po odstránení krytu je všetko viditeľné, každý komponent je prístupný. Vďaka praktickým pripojovacím svorkám nevyžaduje inštalácia svorkovnice žiaden špeciálny skrutkovač. Nový typ svoriek to umožňuje s akýmkoľvek nástrojom. Drôty termostatu, bez ohľadu na ich hrúbku, sú chránené proti vytiahnutiu upevňovacím popruhom. Dokonca aj zapojenie je jednoduché. Montážnik môže položiť svorkovnicu na stôl alebo na podlahu, usporiadať káble a namontovať jednotku do skrinky (dobrý prístup k montážnym otvorom).
Čo ešte potrebujete vedieť o najnovších svorkovniciach od SALUS Controls:
Jednoducho povedané: centrálne svorkovnice si vyberá užívateľ, ktorý chce mať vo svojom dome zónovú reguláciu, teda udržiavať teplotu v každej miestnosti podľa jej funkcie alebo dennej doby. Ak nie je potrebné ovládať tepelné čerpadlo alebo kotol, ale iba pohony vlastného vykurovacieho okruhu (napr. pre diaľkové vykurovanie), potom postačí CB500X. Ak je však potrebné ovládať dodatočný zdroj tepla v budove, potom je potrebné zvoliť centrálnu svorkovnicu CB500.
;;https://salus-controls.sk//wp-content/uploads/2021/12/slaider-2.jpg|_|Radiátory v domácnosti sú štandardným a samozrejmým riešením vykurovania, ale je to tá najvhodnejšia alternatíva? Ukazuje sa, že čoraz viac ľudí túto formu vykurovania prestáva uprednostňovať. Namiesto toho získava na obľube podlahové vykurovanie. Je neviditeľné, pohodlné a ekonomické. Naozaj sa oplatí do neho investovať? Zistite, aké výhody má takýto vykurovací systém. Podlahové vykurovanie zabezpečuje lepšie […];;https://salus-controls.sk/2021/12/15/vyhody-podlahoveho-vykurovania/;;Výhody podlahového vykurovania;;Radiátory v domácnosti sú štandardným a samozrejmým riešením vykurovania, ale je to tá najvhodnejšia alternatíva? Ukazuje sa, že čoraz viac ľudí túto formu vykurovania prestáva uprednostňovať. Namiesto toho získava na obľube podlahové vykurovanie. Je neviditeľné, pohodlné a ekonomické. Naozaj sa oplatí do neho investovať? Zistite, aké výhody má takýto vykurovací systém.
Jedným z hlavných dôvodov, prečo má zmysel inštalovať podlahové vykurovanie, je optimálne rozloženie teplôt, ktoré vytvára. Je podstatne výhodnejšie a pohodlnejšie mať vyššiu teplotu pri nohách a nižšiu pri hlave. To je efekt, ktorý dosahuje čoraz populárnejšie podlahové vykurovanie – pomáha zabezpečiť pohodu a lepšie využitie tepla, ktoré stúpa smerom nahor.
Ale to nie je všetko! Podlahové vykurovanie zabezpečuje rovnomerné rozloženie teploty v interiéri. Radiátory ohrievajú priestor len lokálne a nimi vydávané teplo sa v miestnosti nešíri celkom účinne. Preto môže byť v blízkosti radiátora oveľa teplejšie ako na opačnom konci miestnosti. Pri podlahovom vykurovaní tento problém nie je, pretože je inštalované po celej ploche a teplo vydáva rovnomerne.
Dobré rozloženie teploty ovplyvňuje aj efektívnejšie využitie energie. Ak namiesto radiátorov použijete podlahové vykurovanie, pri rovnakej izbovej teplote budete mať intenzívnejší pocit tepla. Preto pre zabezpečenie rovnakej tepelnej pohody môžete teplotu v miestnosti znížiť o 1 až 2 stupne. Podlahové vykurovanie je preto lacnejšie než tradičné vykurovanie radiátormi a môže vám pomôcť výrazne znížiť náklady na vykurovanie. Úspory za rok môžu dosiahnuť aj desať percent!
Špecifickosť podlahového vykurovania umožňuje znížiť množstvo vírenia prachu vo vzduchu a udržiavať optimálnu vlhkosť.
Podlahové vykurovanie sa vyznačuje sálavou zložkou, ktorou dochádza k ohrievaniu okolitých stien. Od stien sa následne ohrieva vzduch, čím sa zachová aj optimálna relatívna vlhkosť vzduchu.
Pri vykurovaní radiátormi odovzdáva vykurovacie teleso svoje teplo okolitému vzduchu, ktorý potom odovzdáva teplo stenám obytného priestoru. Takže platí, že teplota vzduchu v miestnosti je vyššia, ako je teplota stien. V miestnostiach tak vzniká zvýšené prúdenie (zvýšená prašnosť). Navyše pri teplotách nad 55 °C sa na radiátoroch pečie prach.
Podlahové vykurovanie obmedzuje pohyb vzduchu, čo znamená nižšiu prašnosť a tiež pomáha udržiavať optimálnu vlhkosť, čím eliminuje prachových roztočov. Vďaka tomu je prospešnejšie pre alergikov.
Radiátory často obmedzujú možnosti usporiadania nábytku v miestnosti. Zaberajú cenný priestor a niekedy sú umiestnené nešťastným spôsobom. Pri výbere podlahového vykurovania sa nemusíte obávať umiestnenia radiátorov a ich vplyvu na vzhľad daného interiéru. Veľa ľudí tiež tvrdí, že radiátory zbytočne zavadzajú a špatia priestor. Riešením je podlahové vykurovanie, ktoré je úplne neviditeľné.
Musíte mať však na pamäti, že jeho použitie vytvára iný druh obmedzení pri zariaďovaní. Pri podlahovom vykurovaní musíte starostlivo vybrať materiály pre finalizáciu podlahy. Používajte také, ktoré dobre vedú teplo. Kameň, keramika a terakota sú najlepšie, ale môžete použiť aj podlahové panely alebo parkety. Vo väčšine prípadov sa však treba vyhnúť kobercom.
Podlahové vykurovanie je jednoducho modernejšie ako radiátory. Spája v sebe úsporu energie a komfort. Dobre spolupracuje s pokročilými systémami, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie (tepelné čerpadlá alebo fotovoltaika). Je tiež ideálny pre použitie s domácou automatizáciou a inteligentnými domácimi systémami, pretože umožňuje presnú reguláciu teploty. V ponuke SALUS Controls nájdete širokú škálu produktov určených pre prácu so systémom podlahového vykurovania.
;;https://salus-controls.sk//wp-content/uploads/2021/12/NWVhjdJ1.png|_|Smart Home definitívne vstúpil do našich domácností. Vytváranie domácich sietí (PAN – Personal Area Networks) sa stalo nevyhnutnosťou, pretože takmer každý má dnes na dosah riešenia, ktoré zlepšujú pohodlie a hospodárnosť domácnosti: ovládače, senzory, inteligentné zásuvky, termostaty.;;https://salus-controls.sk/2021/11/15/siet-zigbee-co-to-je-a-kde-sa-pouziva/;;Sieť ZigBee – čo to je a kde sa používa?;;Smart Home definitívne vstúpil do našich domácností. Vytváranie domácich sietí (PAN – Personal Area Networks) sa stalo nevyhnutnosťou, pretože takmer každý má dnes na dosah riešenia, ktoré zlepšujú pohodlie a hospodárnosť domácnosti: ovládače, senzory, inteligentné zásuvky, termostaty.
Takéto zariadenia v domácnosti musia fungovať rýchlo a musia byť vzájomne prepojené. Výrobcovia nových technológií preto svojim zákazníkom ponúkajú čoraz lepšie nástroje na budovanie prepojení a závislostí medzi domácimi zariadeniami. Aby však zariadenia mohli spolu komunikovať bezdrôtovo, potrebujú vhodnú cestu prenosu dát, takzvaný komunikačný protokol. Ako napríklad ZigBee.
ZigBee je protokol bezdrôtového prenosu dát, ktorý sa používa na obojsmernú komunikáciu medzi zariadeniami. Obojsmerná komunikácia znamená, že každé zariadenie môže prijímať aj odosielať signál. Systém vytvorila v roku 2002 ZigBee Alliance, ktorá sa jeho vývoju a propagácii venuje dodnes. Hlavnou črtou nového komunikačného štandardu mala byť nízka spotreba energie a jednoduchá, nízkonákladová konštrukcia. A to bolo dosiahnuté. So ZigBee Alliance spolupracuje mnoho známych technologických značiek, napr. Philips, Siemens, Samsung, Amazon, Bosch.
V skutočnosti je ťažké predstaviť si inteligentný dom bez technológie ZigBee. Slúži na správu zariadení uľahčujúcich každodenné používanie domu (ovládanie osvetlenia, žalúzií, vykurovania), ale aj na zvýšenie bezpečnosti (senzory, alarmy).
Nejde len o diaľkové ovládanie zariadení, ale aj o vytváranie užívateľsky definovaných vzťahov medzi nimi. Napríklad: keď pohybový senzor zaznamená niečiu prítomnosť, signál sa odošle ďalej a na základe toho sa rozsvietia svetlá, zatiahnu sa žalúzie, zvýši sa teplota. Deje sa tak automaticky, bez ľudského zásahu – po naprogramovaní si zariadenia navzájom posielajú signály, aby „konali“. Moderná automatizácia budov je založená na scenároch (pravidlách, vzťahoch), ktoré si užívateľ vytvára podľa vlastných potrieb.
Systém ZigBee bol vyvinutý pre domácu sieť (PAN) a je na tento účel veľmi vhodný. Jeho hlavné výhody sú:
Domowa sieć ZigBee może być zorganizowana według trzech typologii: gwiazdy, drzewa, i kraty (inaczej: siatki, mesh). Chodzi o to, żeby pracujące w niej elementy – koordynator, wzmacniacz sygnału, końcowe urządzenia wykonawcze – dobrze realizowały schemat komunikacji, a tym samym pełniły swoją rolę w zautomatyzowanym domu.
Jednoduchá typológia používaná napríklad v Bluetooth. Jediné zariadenie je koordinátor a všetky ostatné sú mu podriadené (slave) - komunikujú priamo s koordinátorom a len s ním.
Typológia má hierarchické usporiadanie. Koordinátor je „kmeň“ a spravuje „konáre“. Každý uzol má prvky, ktoré sú mu podriadené. Koncové zariadenia (vykonávatelia) môžu byť umiestnené len na konci vetvy, s ostatnými nekomunikujú. Vykonávajú iba „príkazy“.
Typológia sieť nie je hierarchická. Tu môže akékoľvek zariadenie komunikovať s iným – buď priamo, alebo cez sprostredkujúce zariadenie. Toto zlepšuje funkčnosť systému, preto sa ZigBee považuje za najlepší typ organizácie siete.
Technológia SALUS Controls vychádza z typológie sieť: po inštalácii koordinátora by ste mali inštalovať zariadenia napájané z el. Siete (súčasne sa stávajú opakovačmi siete), a až na koniec zariadenia napájané z batérie. Vďaka tomu je komunikácia medzi všetkými prvkami rýchla a plynulá.
Zariadenia v štandarde ZigBee sú koordinované internetovou bránou, ktorá ich spája so systémom v domácej sieti.
Pri možnosti online ovládania je to však aj spojnica medzi domácou sieťou a vonkajším svetom. V spojení s internetovou aplikáciou vám brána umožňuje ovládať váš domov odkiaľkoľvek.
Wi-Fi (Wireless Fidelity) je metóda bezdrôtovej komunikácie používaná na celom svete. Používa sa ako v PAN (domáce siete), tak aj na všetkých verejných miestach. Ako sa líši od protokolu ZigBee? Predovšetkým spotrebuje viac energie. Okrem toho ZigBee vytvára sieť spojení medzi zariadeniami, čím rozširuje dosah až na 100 m.
Jedno zariadenie vyšle signál na 10 m alebo menej. V prípade Wi-Fi sú potrebné ďalšie opakovače na rozšírenie dosahu siete. Pri Bluetooth je dosah iba 10 m. Spotreba energie je nízka, ale prenos dát vyžaduje prepojenie s iným zariadením, ktoré podporuje tento protokol. Zariadenia sa musia navzájom „nájsť“ a „vidieť“. Bluetooth sa používa hlavne v mobilných zariadeniach.
Prečo sú bezpečnostné senzory také dôležité? Smart Home, alebo inteligentná sieť automatizácie budov, poskytuje jej používateľom možnosť prispôsobiť si domácnosť podľa svojich potrieb. Komunikáciu medzi jednotlivými zariadeniami môže spustiť jednoduchý podnet od užívateľa (OneTouch scenár), ich ovládanie je tak mimoriadne pohodlné. Vývoj ľudskej spoločnosti je taký rýchly, že nie je ľahké predpovedať, aké systémy nás budú sprevádzať v budúcnosti. Vieme však, že komfort bývania, ekológia a hospodárne využitie energie budú stále dôležitejšie. Smart Home spĺňa všetky tieto vlastnosti a navyše, vďaka moderným bezpečnostným senzorom, ochráni váš dom aj pred nežiaducimi udalosťami.
V texte nižšie dostanete odpoveď na nasledujúce otázky:
Riadenie domácich funkcií pomocou smartfónov, počítačov alebo hlasových povelov robí náš život pohodlnejší, prínosy automatizácie budov sú však obsiahlejšie. Inteligentné technológie dokážu upozorniť aj na mimoriadne situácie a môžu tak uľahčiť život starším, či zdravotne postihnutým ľuďom a ich opatrovateľom.
Do tejto oblasti Smart Home vstúpila aj značka SALUS Controls. Aj keď hlavná myšlienka spoločnosti je zameraná na inteligentné riadenie vykurovania, nespornou výhodou systému SALUS Smart Home je aj starostlivosť o bezpečnosť členov domácnosti.
Inštaláciou zariadení SmartHome získate možnosť bez stresu opustiť domácnosť (napr. ísť do práce alebo nakúpiť) a osobu, o ktorú sa staráte, môžete na potrebný čas nechať samú doma. OneTouch scenáre vám pomôžu. Ak by sa osoba doma necítila dobre, stačí ak stlačí tlačidlo alarmu. Vy hneď dostanete automatickú SMS správu s vopred určeným obsahom a na vzniknutú situáciu tak môžete včas reagovať.
Je dôležité vedieť, že okrem zjednodušenia každodenných činností, či optimalizácie výdavkov, sú inteligentné riešenia skvelou ochranou pred nepríjemnými náhodnými udalosťami. Žiadna technológia vás, samozrejme, neochráni pred všetkými hrozbami, ale v mnohých situáciach sa na ňu môžete spoľahnúť. Pomôžu vám bezpečnostné senzory.
Na ktoré prvky domácej bezpečnosti sa oplatí upriamiť pozornosť pri signalizácii:
Signalizácia požiaru nie je iba detekcia dymu a aktivácia výstražnej sirény. V systéme SALUS Smart Home po detekcii dymu automaticky nasleduje odoslanie upozornenia užívateľovi (SMS, e-mail). Podobne aj v prípade detekcie uniknutej vody (v dôsledku zaplavenia kúpeľne, kuchyne a i.) alebo otvorenia dvier či okna. Navyše, ak vytvoríte pravidlo OneTouch, systém vám pošle upozornenie o úniku vody a pomocou zásuvky SPE600 alebo relé SR600, uzavrie prívod vody a zabráni tak ďalšej škode.
Ak ste preč a u vás doma sa stane niečo alarmujúce, dostanete správu a priestor na potrebnú reakciu. Aj keď svoj domov monitorujete kamerami, nezachytíte všetko, čo dokážu zaznamenať senzory. Prevádzka niektorých zariadení, napríklad chladničky alebo práčky, by mala byť monitorovaná samostatne. Nie ste si po odchode z domu istí, či ste zavreli okno? Môžete to skontrolovať na diaľku pomocou aplikácie SALUS Smart Home (okenný senzor). Môžete tiež dostať upozornenie, ak sa napríklad do vašej garáže dostane neoprávnená osoba (snímač pohybu).
Ďalším užitočným bezpečnostným prvkom systému SALUS Smart Home je simulácia vašej prítomnosti. Prázdny dom, vďaka inteligentnému ovládaniu osvetlenia a roliet, dokáže simulovať prítomnosť jeho obyvateľov. Systém vyvolá dojem, že ste doma, čím oklame potenciálneho zlodeja a ochráni váš dom. Ako? Vytvorením a aktiváciou harmonogramu simulácie vašej prítomnosti sa rozsvietia a potom zhasnú svetlá v určených miestnostiach vo vopred stanovených časových úsekoch. Pri západe slnka sa zatiahnu rolety a ráno sa znova otvoria.
Čo potrebujete na naprogramovanie vyššie uvedených scenárov? V prvom rade srdce systému SALUS Smart Home – univerzálnu bránu UGE600 a mobilnú aplikáciu.
Potom sú to:
Na vybrané zariadenia sa pozrieme bližšie.
Bezdrôtové tlačidlá SALUS SmartHome SB600, CSB600: bezdrôtové aktivátory určené na spúšťanie pravidiel OneTouch. Spúšťajú jednu (CSB600) alebo dve udalosti (SB600). CSB000 (panikové tlačidlo – model s krytom) môže fungovať ako výstražné tlačidlo – zaslaním prednastaveného oznámenia.
Detektor dymu SD600: zariadenie detekuje prítomnosť dymu. Detektor môže byť použitý samostatne, bez internetovej brány UGE600 a mobilnej aplikácie. Funkciu zasielania núdzového upozornenia má iba ako súčasť systému SALUS SmartHome.
Snímač úniku vody WLS600: vodotesný senzor, ktorý detekuje vodu na povrchu pod ním, alebo na kontaktoch vodičov k nemu pripojených. Vďaka spolupráci so zariadeniami SALUS Smart Home umožňuje, pri zistení úniku vody, uzavrieť ventil a poslať používateľovi bezplatné upozornenie (SMS, e-mail).
OS600/SW600 okenný / dverový senzor: bezdrôtové zariadenie pracuje s aplikáciou Smart Home. Umožňuje vám zadať do harmonogramu automatické vypnutie vykurovania v miestnosti počas vetrania (otvorenia okna alebo dvier). Umožňuje odosielanie upozornení pri otvorení / zatvorení okien, dvier a i.
MS600 pohybový senzor: v prípade detekcie pohybu môže zapnúť / vypnúť osvetlenie v spolupráci s inteligentnou zásuvkou (SPE600) alebo s inteligentným relé (SR600).
Inteligentná zásuvka SPE600: má ochranu proti preťaženiu, umožňuje riadiť pripojené zariadenia. Čo ešte dokáže? Zaznamenáva históriu spotreby energie (v aplikácii), zvyšuje dosah siete ZigBee.
Inteligentné relé SR600: pre napäťové (kotly, čerpadlá, osvetlenie ai.) a beznapäťové zariadenia (ovládače brány, diaľkové spínacie zariadenia a i.). Je možné použiť ho na zapnutie / vypnutie zariadení do maximálneho zaťaženia 16 A. Môže sa inštalovať do elektroinštalačnej krabice alebo s držiakom priamo na stenu. Inteligentné relé zvyšuje dosah siete ZigBee. Relé by sa malo používať s univerzálnou bránou UGE600 a aplikáciou SALUS Smart Home.
V dnešnej klimatickej situácii sú teploty v Európe počas letných mesiacov takmer tropické. Určite by ste radi regulovali teplotu svojich interiérov pomocou jediného univerzálneho zariadenia. Regulovať teplotu znamená udržiavať vhodné teplotné podmienky vzduchu, bez ohľadu na počasie a ročné obdobie (čo v praxi znamená: ovládanie vykurovacích alebo chladiacich systémov). Za zváženie stojí inštalácia jednotky FAN COIL.
Tento článok vám odpovie na otázky:
Sú to vykurovacie a chladiace zariadenia, ktorých úlohou je udržiavať optimálnu teplotu v miestnosti. Ako fungujú? Na princípe výmeny tepla s okolitým prostredím pomocou ventilátorov. Ide o praktické riešenie používané vo verejných budovách. Fan coil ohrieva, ochladzuje alebo ohrieva a ochladzuje interiér. Vykurovacím a chladiacim médiom je voda.
Jednotky fan coil sa zvyčajne používajú vo veľkých budovách (kancelárie, spoločenské sály, kinosály a i.), ale pre pohodlie domácností je možné inštalovať ich aj do súkromných nehnuteľností. Základom je hydraulicky správne pripravený chladiaci systém.
2-rúrkový fan coil má iba jeden výmenník vykurovania / chladenia, takže v závislosti na potrebách a sezóne ohrieva, alebo chladí (vyžaduje prechod z chladenia na vykurovanie a z vykurovania na chladenie).
4-rúrkový fan coil je jednotka s dvomi výmenníkmi (oddelenými pre vykurovanie a chladenie), ktoré môžu pracovať súčasne v oboch režimoch.
Fan coil sa používa na ovládanie ventilátorov (na vynútenie cirkulácie vzduchu). Indukčné fan coily nemajú ventilátor, ale využívajú silu indukcie externého vzduchu. Vzduch je nasávaný, smerovaný do výmenníka, ohrievaný / ochladzovaný a potom vyfukovaný do miestnosti.
Väčšina fancoilových jednotiek, dostupných na trhu, ponúka: jednoduchú inštaláciu, efektívnu prevádzku v komerčných, servisných a obytných priestoroch. Ich funkčnosť je však možné znásobiť.
Ako? Pomocou moderného automatického ovládania. Správne zvolený riadiaci systém môže zabrániť prehriatiu alebo podchladeniu interiéru.
Na riadenie 2-rúrkových alebo 4-rúrkových fan coil jednotiek ponúka SALUS Controls multifunkčný izbový regulátor FC600.
Používatelia fancoilových jednotiek môžu zaznamenať vyšší tepelný komfort vďaka presnosti ovládania s regulátorom FC600. Zariadenie je vybavené riadiacim algoritmom TPI. Presne reguluje ventilátory a ventily tak, aby dosiahol a udržiaval požadovanú teplotu v miestnosti. V 2-rúrkovom systéme riadi výstup V1 vykurovania a chladenia, v 4-rúrkovom systéme výstup V1 riadi vykurovanie a výstup V2 chladenie.
Regulátor FC600 riadi podlahové fan coily alebo fan coily so vstavanými ventilátormi. Správne nastavenie a konfigurácia (FC600 pracuje podľa časových / teplotných plánov) umožňuje použitie vo veľkých komerčných budovách, v kanceláriách či hoteloch alebo v obytných priestoroch. Hlavnou výhodou je zdokonalená regulácia teploty a nepretržité sledovanie parametrov vykurovania / chladenia aj prostredníctvom internetu. Aby bolo možné ovládať FC600 z mobilných zariadení alebo internetových prehliadačov (režim online), je potrebná univerzálna brána UGE600 a pripojenie na internet. Online režim poskytuje okamžitý prístup k najnovším aktualizáciám zariadenia (vykonávajú sa automaticky).
Zistite viac informácií o našom novom produkte! Teraz môžete nabíjať termostaty SQ610RF a WQ610RF pomocou modernej dokovacej stanice! Na čo slúži? Umožňuje pohodlne nabíjať batérie oboch modelov bezdrôtových termostatov SQ610RF a WQ610RF pomocou USB portu.
Čo nájdete v balení?
dokovaciu stanicu
napájanie 230 V / 5 V DC
USB kábel (micro USB)
Naša dokovacia stanica sa vyznačuje praktickým ovládaním a moderným minimalistickým dizajnom.
;;https://salus-controls.sk//wp-content/uploads/2021/04/CDEU.jpg;;https://salus-controls.sk//wp-content/uploads/2021/04/x-1024x642-1.png;;https://salus-controls.sk//wp-content/uploads/2021/04/fffff-1024x277-1.jpg|_|Vykurovacie algoritmy determinujú účinnosť a funkčnosť regulátorov teploty.;;https://salus-controls.sk/2020/08/28/zistite-viac-o-vykurovacich-algoritmoch/;;Zistite viac o vykurovacích algoritmoch;;V článku sa dozviete:
Vykurovací algoritmus nie je nič iné ako schéma vykurovania zabudovaná v termostate zodpovednom za udržiavanie požadovanej teploty v miestnosti. Rozhoduje o účinnosti a funkčnosti zariadenia. Presnosť algoritmu vedie k presnej regulácii vykurovania a následne k nižším účtom za energiu a k vyššej spokojnosti užívateľa.
Ako hospodárne riadiť vykurovanie? Aký je rozdiel medzi jednoduchým a technologicky vyspelým riadiacim algoritmom? Ktorý bude najlepšie fungovať na ovládanie radiátorov a ktorý na ovládanie podlahového vykurovania?
Radiátorové (konvekčné) vykurovanie sa vyznačuje rýchlym ohrevom radiátorov na vysoké teploty a následne rýchlym vykúrením miestnosti (za niekoľko minút). Tak isto aj naopak – rýchle ochladenie radiátorov aj miestnosti. Na druhej strane – podlahové vykurovanie sa vyznačuje nízkou teplotou vykurovacej plochy a vysokou tepelnou zotrvačnosťou (dlhý čas ohrevu aj ochladzovania – až niekoľko hodín).
Nie každý riadiaci algoritmus je vhodný pre každý typ vykurovania. Aby ste si vybrali ten najvhodnejší riadiaci systém pre váš domov, stojí za to si to dobre premyslieť.
Je najjednoduchší dvojpolohový algoritmus (ON / OF). Funguje na základe rozdielu, pri ktorom termostat po dosiahnutí užívateľom nastavenej teploty opäť vyšle do kotla signál potreby vykurovania. Spôsobuje konštantné kolísanie teploty – ohrev, ochladzovanie, ohrev, ochladzovanie atď. Ak je hysterézia nastavená na ± 0,5 °C a požadovaná hodnota je 23 °C, termostat spustí kotol pri poklese teploty na 22,5 °C a vypnite ho, keď teplota stúpne na 23,5 °C. Táto schéma je založená na miernom prekurovaní a nezaručuje presnosť. Vzhľadom na veľkú zotrvačnosť podlahového vykurovania sa hysterézia neodporúča pri termostatoch určených na riadenie podlahového vykurovania. Pri radiátorovom vykurovaní dosahuje dobré výsledky.
Stabilnejším riešením je PWM alebo Pulse-Width Modulation. Toto je tiež dvojpolohový mechanizmus (ON / OFF), no ako doplnkový parameter obsahuje čas ohrevu. Pri PWM rozdiel medzi nastavenou teplotou a aktuálnou teplotou určuje, ako dlho bude vykurovacie zariadenie fungovať. To sa deje na základe nastavenej tabuľky vzorcov. Pre lepšie pochopenie si tento mechanizmus prenesme do pravidla. Na udržanie nastavenej teploty, ak je teplotný rozdiel X stupňov – vykurovacie zariadenie sa zapne na Y minút (vopred stanovený čas ohrevu). Malý rozdiel znamená krátke vykurovanie, veľký rozdiel – dlhé vykurovanie (rôzne miestnosti sa vykúria v rôznom čase). Tento algoritmus, z dôvodu zohľadnenia času vykurovania, sa s dobrými výsledkami používa na riadenie systémov podlahového vykurovania.
V prípade TPI (Time Proporcional and Integral), samoučiaceho sa časovo-proporcionálneho integrálneho algoritmu, je situácia podobná ako pri PWM. Tento algoritmus však nefunguje na základe vzorcov. Je efektívnejší, pretože počíta čas aktivity zdroja tepla za chodu – na základe matematických integrálov. Namiesto používania šablón sa „učí“. Vďaka týmto výpočtom termostat „vie“, ako dlho musí byť zdroj tepla zapnutý, aby v stanovenom čase dosiahol požadovanú teplotu v miestnosti. Termostat „vie predpovedať“ – keď teplota klesá, začne zahrievať v dostatočnom predstihu. Rýchlejší čas odozvy vedie k lepším výsledkom regulácie teploty.
Internal Temperature Load Compensation je moderný a presný algoritmus udržiavania teploty, ktorý možno opísať ako nový TPI. Je presnejší a vďaka modulácii času otvorenia / zatvorenia pohonu poskytuje ešte lepšie riadenie vykurovania.
SALUS Controls ponúka termostaty vhodné pre všetky druhy vykurovania. V porovnaní s termostatmi iných značiek sú termostaty SALUS lepšie z hľadiska prispôsobenia riadiaceho algoritmu typu vykurovania. Napríklad modely určené na podlahové vykurovanie sú vybavené algoritmami ITLC / TPI alebo PWM. Treba teda zdôrazniť, že pri modernizácii spoločnosť SALUS Controls vyvinula a v praxi osvedčila aj presnejšie algoritmy ako PWM.
Každý systém je potrebné posudzovať individuálne, ale predpokladajme, že inštalácie radiátorov, v spolupráci s termostatickými hlavicami, zvládnu štandardné modely termostatov, ako aj bezdrôtové regulátory SALUS Smart Home. Pre podlahové vykurovanie, okrem radu Smart Home, sú najlepšou voľbou produkty z radov Expert HTR, Expert NSB a Expert.
Digitálny, drôtový termostat (podomietkový model – inštalácia do krabice φ 60 mm) so systémom PWM a schopnosťou vytvárať harmonogramy. Používa sa na ovládanie podlahového vykurovania alebo chladenia. Termostat prostredníctvom centrálnej svorkovnice ovplyvňuje ekonomickú prevádzku denných termostatov (nočné zníženie teploty – NSB). Spolupracuje so svorkovnicami KL08NSB alebo KL06-M (230V) a pohonmi typu NC alebo NO.
Digitálny batériový termostat s algoritmom TPI a vstupom pre prídavný snímač teploty podlahy / vzduchu. Je určený na bezdrôtové ovládanie zariadení SALUS Smart Home (centrálna svorkovnica KL08RF, radiátorová hlavica TRV, riadiaci modul RX10RF). Pracuje v režime offline (v spolupráci s koordinátorom CO10RF – ako týždenný termostat) alebo v režime online (pomocou univerzálnej internetovej brány UGE600 a bezpłatnej aplikácie SALUS Smart Home). Umožňuje vytvárať si vlastné harmonogramy.
Digitálny termostat s algoritmom TPI a vstupom pre prídavný snímač teploty (podlaha / vzduch) alebo pre snímač obsadenosti (hotelová karta). Je určený na bezdrôtové ovládanie zariadení SALUS Smart Home (centrálna svorkovnica KL08RF, radiátorová hlavica TRV, riadiaci modul RX10RF). Pracuje v režime offline (v spolupráci s koordinátorom CO10RF – ako týždenný termostat, denný termostat alebo časový programátor TÚV – s RX10RF) alebo v režime online (pomocou univerzálnej internetovej brány UGE600 a bezplatnej aplikácie SALUS Smart Home). Umožňuje vytvárať si vlastné harmonogramy.
Multifunkčný teplotný regulátor, ktorý je schopný ovládať zariadenia radu SALUS Smart Home. Pracuje v režime offline (v spolupráci s koordinátorom CO10RF), v režime online (pomocou univerzálnej internetovej brány UGE600 a bezplatnej aplikácie SALUS Smart Home) alebo drôtovo (s priamym pripojením k zariadeniam, ako je centrálna svorkovnica, kotol). Spomedzi mnohých výhod Quantum SQ610 sú najpodstatnejšie:
Model Quantum je vybavený aj optimalizačnou funkciou založenou na algoritme ITLC – OPTIMUM START / OPTIMUM STOP.
Presnejšia regulácia teploty a dodržiavanie harmonogramov. Keď je aktivovaná funkcia OPTIMUM START, termostat vysiela signál s požiadavkou na vykurovanie do zdroja tepla v dostatočnom predstihu. Na základe toho sa požadovaná teplota v miestnosti dosiahne v nastavenom čase. Na druhej strane, keď je zapnutá funkcia OPTIMUM STOP, termostat pracuje opačne. Vypočíta zotrvačnosť systému (čas vychladnutia) a vopred vypne zdroj tepla, aby sa znížila teplota v stanovenom čase. Výsledkom je, že bez obmedzovania komfortu a pri zachovaní teploty nastavenej v harmonohrame sa vyhneme prekurovaniu. Je to pohodlné a ekonomické.
Funkcie OPTIMUM START a OPTIMUM STOP sú voliteľné (možno ich zapnúť alebo vypnúť), v kombinácii s inteligentným algoritmom ITLC zefektívňujú prevádzku regulátora a minimalizujú náklady na vykurovanie..
Ako vidíte, moderné termostaty SALUS Controls poskytujú užívateľovi možnosť výberu vhodného riadiaceho algoritmu pre efektívne riadenie konkrétneho vykurovaciemu systému. Sortiment produktov je bohatý. V závislosti od rozpočtu a potrieb užívateľa si každý určite vyberie vhodné zariadenie do svojej nehnuteľnosti.
;;https://salus-controls.sk//wp-content/uploads/2021/12/sygnal.jpg;;https://salus-controls.sk//wp-content/uploads/2021/04/fffff-1024x277-1.jpg