Notice: Undefined variable: element_animowany_zdjecie in /home/server136882/ftp/salus-controls-sk/public_html/wp-content/themes/salus/index.php on line 18

Notice: Undefined variable: element_animowany_zdjecie in /home/server136882/ftp/salus-controls-sk/public_html/wp-content/themes/salus/index.php on line 18
|_|Ako senzory systému SALUS Smart Home ovplyvňujú bezpečnosť domu a členov domácnosti?;;https://salus-controls.sk/2021/07/19/bezpecnostne-senzory-vo-vasej-domacnosti/;;Bezpečnostné senzory vo vašej domácnosti;;

Prečo sú bezpečnostné senzory také dôležité? Smart Home, alebo inteligentná sieť automatizácie budov, poskytuje jej používateľom možnosť prispôsobiť si domácnosť podľa svojich potrieb. Komunikáciu medzi jednotlivými zariadeniami môže spustiť jednoduchý podnet od užívateľa (OneTouch scenár), ich ovládanie je tak mimoriadne pohodlné. Vývoj ľudskej spoločnosti je taký rýchly, že nie je ľahké predpovedať, aké systémy nás budú sprevádzať v budúcnosti. Vieme však, že komfort bývania, ekológia a hospodárne využitie energie budú stále dôležitejšie. Smart Home spĺňa všetky tieto vlastnosti a navyše, vďaka moderným bezpečnostným senzorom, ochráni váš dom aj pred nežiaducimi udalosťami.

V texte nižšie dostanete odpoveď na nasledujúce otázky:

SmartHome a inteligentná ochrana

Riadenie domácich funkcií  pomocou smartfónov, počítačov alebo hlasových povelov robí náš život pohodlnejší, prínosy automatizácie budov sú však obsiahlejšie. Inteligentné technológie dokážu upozorniť aj na mimoriadne situácie a môžu tak uľahčiť život starším, či zdravotne postihnutým ľuďom a ich opatrovateľom.

Do tejto oblasti Smart Home vstúpila aj značka SALUS Controls. Aj keď hlavná myšlienka spoločnosti je zameraná na inteligentné riadenie vykurovania, nespornou výhodou systému SALUS Smart Home je aj starostlivosť o bezpečnosť členov domácnosti.

Inštaláciou zariadení SmartHome získate možnosť bez stresu opustiť domácnosť (napr. ísť do práce alebo nakúpiť)  a osobu, o ktorú sa staráte, môžete na potrebný čas nechať samú doma. OneTouch scenáre vám pomôžu. Ak by sa osoba doma necítila dobre, stačí ak stlačí tlačidlo alarmu. Vy hneď dostanete automatickú SMS správu s vopred určeným obsahom a na vzniknutú situáciu tak môžete včas reagovať.

Poruchy a mimoriadne situácie –pred čím vás ochránia bezpečnostné senzory?

Je dôležité vedieť, že okrem zjednodušenia každodenných činností, či optimalizácie výdavkov, sú inteligentné riešenia skvelou ochranou pred nepríjemnými náhodnými udalosťami. Žiadna technológia vás, samozrejme, neochráni pred všetkými hrozbami, ale v mnohých situáciach sa na ňu môžete spoľahnúť. Pomôžu vám bezpečnostné senzory.

Na ktoré prvky domácej bezpečnosti sa oplatí upriamiť pozornosť pri signalizácii:

Signalizácia požiaru nie je iba detekcia dymu a aktivácia výstražnej sirény. V systéme SALUS Smart Home po detekcii dymu automaticky nasleduje odoslanie upozornenia užívateľovi (SMS, e-mail). Podobne aj v prípade detekcie uniknutej vody (v dôsledku zaplavenia kúpeľne, kuchyne  a i.) alebo otvorenia dvier či okna. Navyše, ak vytvoríte pravidlo OneTouch, systém vám pošle upozornenie o úniku vody a pomocou zásuvky SPE600 alebo relé SR600, uzavrie prívod vody a zabráni tak ďalšej škode.

Ak ste preč a u vás doma sa stane niečo alarmujúce, dostanete správu a priestor na potrebnú reakciu. Aj keď svoj domov monitorujete kamerami, nezachytíte všetko, čo dokážu zaznamenať senzory.  Prevádzka niektorých zariadení, napríklad chladničky alebo práčky, by mala byť monitorovaná samostatne. Nie ste si po odchode z domu istí, či ste zavreli okno? Môžete to skontrolovať na diaľku pomocou aplikácie SALUS Smart Home (okenný senzor). Môžete tiež dostať upozornenie, ak sa napríklad do vašej garáže dostane neoprávnená osoba (snímač pohybu).

Ďalším užitočným bezpečnostným prvkom systému SALUS Smart Home je simulácia vašej prítomnosti. Prázdny dom, vďaka inteligentnému ovládaniu osvetlenia a roliet, dokáže simulovať prítomnosť jeho obyvateľov. Systém vyvolá dojem, že ste doma, čím oklame potenciálneho zlodeja a ochráni váš dom. Ako? Vytvorením a aktiváciou harmonogramu simulácie vašej prítomnosti sa rozsvietia a potom zhasnú svetlá v určených miestnostiach vo vopred stanovených časových úsekoch. Pri západe slnka sa zatiahnu rolety a ráno sa znova otvoria.

Ktoré bezpečnostné senzory zlepšia fungovanie vášho domova?

Čo potrebujete na naprogramovanie vyššie uvedených scenárov? V prvom rade srdce systému SALUS Smart Home – univerzálnu bránu UGE600 a mobilnú aplikáciu.

Potom sú to:

Na vybrané zariadenia sa pozrieme bližšie.

Bezdrôtové tlačidlá SALUS SmartHome SB600, CSB600: bezdrôtové aktivátory určené na spúšťanie pravidiel OneTouch. Spúšťajú jednu (CSB600) alebo dve udalosti (SB600). CSB000 (panikové tlačidlo – model s krytom) môže fungovať ako výstražné tlačidlo – zaslaním prednastaveného oznámenia.

Detektor dymu SD600: zariadenie detekuje prítomnosť dymu. Detektor môže byť použitý samostatne, bez internetovej brány UGE600 a mobilnej aplikácie. Funkciu zasielania núdzového upozornenia má iba ako súčasť systému SALUS SmartHome.

Snímač úniku vody WLS600: vodotesný senzor, ktorý detekuje vodu na povrchu pod ním, alebo na kontaktoch vodičov k nemu pripojených. Vďaka spolupráci so zariadeniami  SALUS Smart Home umožňuje, pri zistení úniku vody, uzavrieť ventil a poslať používateľovi bezplatné upozornenie (SMS, e-mail).

OS600/SW600 okenný / dverový senzor: bezdrôtové zariadenie pracuje s aplikáciou Smart Home. Umožňuje vám zadať do harmonogramu automatické vypnutie vykurovania v miestnosti počas vetrania (otvorenia okna alebo dvier). Umožňuje odosielanie upozornení pri otvorení / zatvorení okien, dvier a i.

MS600 pohybový senzor: v prípade detekcie pohybu môže zapnúť / vypnúť osvetlenie v spolupráci s inteligentnou zásuvkou (SPE600) alebo s inteligentným relé (SR600).

Inteligentná zásuvka SPE600: má ochranu proti preťaženiu, umožňuje riadiť pripojené zariadenia. Čo ešte dokáže? Zaznamenáva históriu spotreby energie (v aplikácii), zvyšuje dosah siete ZigBee a spolupracuje s Amazon ALEXA (hlasové povely).

Inteligentné relé SR600: pre napäťové (kotly, čerpadlá, osvetlenie ai.) a beznapäťové zariadenia (ovládače brány, diaľkové spínacie zariadenia a i.). Je možné použiť ho na zapnutie / vypnutie zariadení do maximálneho zaťaženia 16 A. Môže sa inštalovať do elektroinštalačnej krabice alebo s držiakom priamo na stenu. Inteligentné relé zvyšuje dosah siete ZigBee. Relé by sa malo používať s univerzálnou bránou UGE600 a aplikáciou SALUS Smart Home.

Ako systém SALUS Smart Home ovplyvňuje bezpečnosť vašej domácnosti?

;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2021/07/cover.jpg|_|Určite by ste radi regulovali teplotu svojich interiérov pomocou jediného univerzálneho zariadenia.;;https://salus-controls.sk/2021/07/16/fan-coil/;;FAN COIL;;

V dnešnej klimatickej situácii sú teploty v Európe počas letných mesiacov takmer tropické. Určite by ste radi regulovali teplotu svojich interiérov pomocou jediného univerzálneho zariadenia. Regulovať teplotu znamená udržiavať vhodné teplotné podmienky vzduchu, bez ohľadu na počasie a ročné obdobie (čo v praxi znamená: ovládanie vykurovacích alebo chladiacich systémov). Za zváženie stojí inštalácia jednotky FAN COIL.

Tento článok vám odpovie na otázky:

 1. Čo to sú to fancoilové jednotky?
 2. Aké sú ich výhody?
 3. Aké typy fancoilových jednotiek existujú?
 4. Ako zvýšiť efektivitu ich práce?

Čo sú to fancoilové jednotky?

Sú to vykurovacie a chladiace zariadenia, ktorých úlohou je udržiavať optimálnu teplotu v miestnosti. Ako fungujú? Na princípe výmeny tepla s okolitým prostredím pomocou ventilátorov. Ide o praktické riešenie používané vo verejných budovách. Fan coil ohrieva, ochladzuje alebo ohrieva a ochladzuje interiér. Vykurovacím a chladiacim médiom je voda.

Jednotky fan coil sa zvyčajne používajú vo veľkých budovách (kancelárie, spoločenské sály, kinosály a i.), ale pre pohodlie domácností je možné inštalovať ich aj do súkromných nehnuteľností. Základom je hydraulicky správne pripravený chladiaci systém.

Výhody použitia fancoilových jednotiek

Aké typy fan coilových jednotiek existujú?

Jednotky fan coil: rozdelenie podľa konštrukcie

 1. 2-rúrkové a 4-rúrkové
 2. Ventilátor alebo indukčná prevádzka

2-rúrkový fan coil má iba jeden výmenník vykurovania / chladenia, takže v závislosti na potrebách a sezóne ohrieva, alebo chladí (vyžaduje prechod z chladenia na vykurovanie a z vykurovania na chladenie).

4-rúrkový fan coil je jednotka s dvomi výmenníkmi (oddelenými pre vykurovanie a chladenie), ktoré môžu pracovať súčasne v oboch režimoch.

Fan coil sa používa na ovládanie ventilátorov (na vynútenie cirkulácie vzduchu). Indukčné fan coily nemajú ventilátor, ale využívajú silu indukcie externého vzduchu. Vzduch je nasávaný, smerovaný do výmenníka, ohrievaný / ochladzovaný a potom vyfukovaný do miestnosti.

Jednotky fan coil: rozdelenie podľa spôsobu inštalácie

 1. Podlahové: zabudované do špeciálneho krytu vo vnútri podlahy
 2. Stropné: horizontálne alebo vertikálne
 3. Kazetové: inštalované do podhľadu
 4. Nástenné: určené na inštaláciu na stenu

Väčšina fancoilových jednotiek, dostupných na trhu, ponúka: jednoduchú inštaláciu, efektívnu prevádzku v komerčných, servisných a obytných priestoroch. Ich funkčnosť je však možné znásobiť.

Jednotky fan coil môžu pracovať ešte efektívnejšie

Ako? Pomocou moderného automatického ovládania. Správne zvolený riadiaci systém môže zabrániť prehriatiu alebo podchladeniu interiéru.
Na riadenie 2-rúrkových alebo 4-rúrkových fan coil jednotiek ponúka SALUS Controls multifunkčný izbový regulátor FC600.

Prečo FC600?

Používatelia fancoilových jednotiek môžu zaznamenať vyšší tepelný komfort vďaka presnosti ovládania s regulátorom FC600. Zariadenie je vybavené riadiacim algoritmom TPI. Presne reguluje ventilátory a ventily tak, aby dosiahol a udržiaval požadovanú teplotu v miestnosti. V 2-rúrkovom systéme riadi výstup V1 vykurovania a chladenia, v 4-rúrkovom systéme výstup V1 riadi vykurovanie a výstup V2 chladenie.

Regulátor FC600 riadi podlahové fan coily alebo fan coily so vstavanými ventilátormi. Správne nastavenie a konfigurácia (FC600 pracuje podľa časových / teplotných plánov) umožňuje použitie vo veľkých komerčných budovách, v kanceláriách či hoteloch alebo v obytných priestoroch. Hlavnou výhodou je zdokonalená regulácia teploty a nepretržité sledovanie parametrov vykurovania / chladenia aj prostredníctvom internetu. Aby bolo možné ovládať FC600 z mobilných zariadení alebo internetových prehliadačov (režim online), je potrebná univerzálna brána UGE600 a pripojenie na internet. Online režim poskytuje okamžitý prístup k najnovším aktualizáciám zariadenia (vykonávajú sa automaticky).

;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2021/07/Cover4.jpg|_|Vybrané produkty SALUS Controls fungujú s Google Home. Objavte pohodlie hlasových príkazov.;;https://salus-controls.sk/2021/04/19/salus-controls-a-google-home-ovladajte-svoj-domov-hlasom/;;SALUS Controls a Google Home – ovládajte svoj domov hlasom;;

Vybrané produkty SALUS Controls fungujú s Google Home. Objavte pohodlie hlasových príkazov.

Vždy ideme s najnovšou technológiou!

S radosťou vám oznamujeme, že naše vybrané produkty sú kompatibilné s obľúbeným hlasovým asistentom Google Home. Ovládanie domácnosti pomocou hlasových povelov určite netreba vychvaľovať. Pohodlie tohto riešenia hovorí za všetko.

V súčasnosti môžete prostredníctvom aplikácie Google Home ovládať:

Vytvorte si inteligentnú domácnosť, aby ste zefektívnili svoje každodenné činnosti. Rozumieme vám, preto je kompatibilita našich zariadení s hlasovým asistentom našim dôležitým cieľom.

Zobraziť viac

;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2021/04/Cover2-1-1.jpg;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2021/04/gh-anim.png;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2021/04/GH-tlo.jpg|_|SALUS Controls a Google Home – ovládajte svoj domov hlasom!;;https://salus-controls.sk/2021/04/19/salus-controls-a-google-home-ovladajte-svoj-domov-hlasom-pomocou-aplikacie-google-home/;;SALUS Controls a Google Home – ovládajte svoj domov hlasom pomocou aplikácie Google Home;;

Dnešná inteligentná domácnosť a určite aj domácnosti v budúcnosti, budú stále častejšie vybavené prvkami tzv. umelej inteligencie. Nehovoríme o sci-fi robotoch, ale o domácich spotrebičoch, ktoré sú prispôsobené vášmu životnému štýlu. Predpokladáme, že umelá inteligencia robí váš každodenný život pohodlnejší, ekonomickejší a bezpečnejší. Kľúčovou súčasťou tejto technologickej revolúcie sú Google Assistant a aplikácia Google Home, pomocou ktorých môžete hlasom ovládať napr. osvetlenie, regulátory teploty, inteligentné zásuvky, kamery doma či na záhrade. Prostredníctvom aplikácie spravujete zariadenia kompatibilné s Google Home.

POZNÁMKA: Služba Google Home Voice je k dispozícii na miliónoch zariadení od spoločnosti Google a dalších dodávateľov systému Android.

Zariadenia SALUS Controls spolupracujú s Google Home

Naše vybrané produkty z radu Smart Home veľmi dobre spolupracujú s domácim asistentom. To znamená, že rozhranie Google s nimi „vychádza“ a riadi ich správne. V súčasnosti môžete prostredníctvom Google Home ľubovoľne ovládať nasledujúce zariadenia:

Termostaty: SQ610, SQ610RF, VS10WRF, VS10BRF, VS20WRF, VS20BRF, HTRP-RF(50), HTRS-RF(30)

Teplotný snímač a zároveň najjednoduchšiu verziu regulátora TS600

FC600 fan coil regulátor

Inteligentnú zástrčku SPE600

Inteligentné relé SR600

Ovládanie osvetlenia pomocou hlasu má množstvo výhod. V prípade systému SALUS Smart Home, pripojeného ku Google Home, máte túto možnosť vďaka inteligentnej zásuvke a relé. Napríklad, keď v noci ležíte v posteli, môžete bez vstávania vypnúť osvetlenie v celom dome alebo rozsvietiť / zhasnúť  lampy v  jednotlivých miestnostiach. Keď prídete domov neskoro v noci, môžete v jednom okamihu rozsvetliť lampy vo vybraných  izbách. Ak máte plné alebo špinavé ruky, môžete v kuchyni zadať hlasový povel a zariadenia vám vyhovejú. Takáto „maličkosť“ výrazne zvýši váš komfort.

Veľkou výhodou je hlasové ovládanie vykurovania. Samozrejme, vykurovací systém pracuje najefektívnejšie a najhospodárnejšie s využitím harmonogramov prispôsobených vášmu dennému rytmu. Sú však situácie, v ktorých oceníte, že sa trvalé nastavenia dajú jednoducho podľa potreby prepísať. Používanie hlasových povelov v takýchto prípadoch vám umožní rýchlo reagovať bez toho, aby vás obmedzovali vaše aktivity. Hlasový asistent vás môže tiež informovať o aktuálnej teplote a umožní vám hlasom riadiť teplotu v miestnosti, v ktorej sa práve nenachádzate. Dôležité je, že simulácia konverzácie je intuitívna a priateľská ku všetkým členom domácnosti.

Ako ovládať produkty SALUS Controls cez Google Home?

Najskôr si musíte stiahnuť aplikáciu Google Home (je k dispozícii zadarmo v Google Play a App Store).

Potom spustite službu SALUS Smarthome EÚ.

Nastavte si svoj inteligentný domov pomocou nášho systému podľa nasledujúcich pokynov:

Prihlásiť sa:

Pridajte zariadenia, ktoré budete ovládať:

POZNÁMKA: Nie je potrebné aby internetová brána UGE600 („srdce“ systému SALUS Smart Home) a hlasový asistent Google Home boli na rovnakej sieti Wi-Fi. Musia byť pripojené na internet, ale môžu fungovať na samostatných sieťach (napr. Wi-Fi).

Hlasové ovládanie vybraných produktov SALUS Controls v zásade vyžaduje iba: stiahnutie aplikácie Google Home, spustenie služby Salus SmartHome EU a prihlásenie sa do vášho účtu Google Home, aby ste pripojili vaše zariadena.

;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2021/04/Cover2-1.jpg;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2021/04/GH-tlo.jpg|_|Zjistěte více informací o našem novém produktu!;;https://salus-controls.sk/2021/04/08/novinka-dokovaci-stanice-pro-sq610rf-a-wq610rf/;;NOVINKA! Dokovací stanice pro SQ610RF a WQ610RF;;

Zjistěte více informací o našem novém produktu! Nyní můžete nabíjet termostaty SQ610RF a WQ610RF pomocí moderní dokovací stanice! K čemu slouží dokovací stanice? Umožňuje vám pohodlně nabíjet baterie obou modelů bezdrátových termostatů SQ610RF a WQ610RF pomocí USB portu.

Co naleznete v balení?
dokovací stanici
napájení 230V / 5VDC
USB kabel (micro USB)

Naše dokovací stanice se vyznačuje praktickým ovládáním a moderním minimalistickým designem.

;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2021/04/CDEU.jpg;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2021/04/x-1024x642-1.png;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2021/04/fffff-1024x277-1.jpg|_|Dizajnový ultratenký regulátor WQ610 / WQ610RF s možnosťou komunikácie OpenTherm je už v predaji. ;;https://salus-controls.sk/2020/08/28/wq610-wq610rf-nowosc-w-ofercie/;;WQ610 // WQ610RF – novinka v ponuke!;;

Dizajnový ultratenký regulátor WQ610 / WQ610RF s možnosťou komunikácie OpenTherm je už v predaji.

Ovládanie je možné dvoma spôsobmi:
 1. Zopnutím kontaktov vo vykurovacom zariadení, ktoré disponuje vstupom na pripojenie termostatu ZAP / VYP

2. Moduláciou výkonu kotla prostredníctvom komunikačného protokolu OpenTherm (OT + 4.0)

Čo umožňuje OpenTherm?

• obojsmernú komunikáciu medzi kotlom a regulátorom
• moduláciu výkonu kotla pre maximálnu účinnosť
• reguláciu teploty TÚV
• zobrazenie chybových kódov kotla

Zistite viac a vyberte si správny regulátor pre vaše vykurovanie

WQ610

WQ610RF

;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2020/08/1-scaled.jpg;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2020/08/Bez-nazwy-1.png;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2020/08/2-scaled.jpg|_|S radosťou vám oznamujeme, že sme spustili novú stránku SALUS Smart Home, ktorá vám priblíži inteligentné riadenie domácností SALUS Controls.;;https://salus-controls.sk/2020/08/28/odwiedz-strone-internetowa-salus-smart-home/;;Navštívte internetovú stránku SALUS Smart Home;;

S radosťou vám oznamujeme, že sme spustili novú stránku SALUS Smart Home, ktorá vám priblíži inteligentné riadenie domácností SALUS Controls.

Systém SALUS Smart Home prispôsobuje funkcie domu potrebám jeho obyvateľov.

Ako?

Produkty z tohto systému poskytujú kontrolu a reguláciu teploty v jednotlivých miestnostiach. Umožňujú ovládať osvetlenie, rolety a riadiť činnosť domácich spotrebičov prostredníctvom pravidiel OneTouch alebo diaľkovo - prostredníctvom internetu.

Čo je „srdcom“ systému SALUS Smart Home? Kde si môžete stiahnuť potrebnú mobilnú aplikáciu? Ako vylepšiť funkčnosť a zabezpečenie vášho domova?

Odpoveď na tieto otázky, nájdete na: http://salus-smarthome.sk/
;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2020/08/wejdz-na-sh_v1-scaled.jpg;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2020/08/kwadrat-komp.png;;|_|Vďaka multifunkčnému regulátoru Quantum zdokonalíte riadenie vykurovania na najvyššiu úroveň pohodlia a komfortu.;;https://salus-controls.sk/2020/08/28/quantum-czy-znasz-juz-nasz-flagowy-regulator-temperatury-2/;;Quantum – už poznáte náš regulátor teploty?;;

Oblasť inteligentných domov Smart Home sa neustále rozvíja. Stojí na základoch: bezpečnosť, pohodlie a ekológia. Nezanedbateľný je tiež atraktívny dizajn produktov, ktorý dokonale ladí s moderným interiérom. Aby sme splnili všetky vaše očakávania, navrhli sme jedinečný model – regulátor teploty Quantum.

V nasledujúcom článku sa dočítate:

Čo potrebujete na ideálne nastavenie teploty vo vašej domácnosti? Dômyselné a spoľahlivé zariadenie. Rozhodnete sa preto pre dôveryhodnú značku a pre triedu vybavenia, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Hľadáte ekonomickú, štandardnú alebo prémiovú verziu? V ponuke SALUS Controls nájdete všetky možnosti.
Teraz si však povieme niečo o špičkovom produkte, o pýche spoločnosti SALUS Controls, o multifunkčnom regulátore teploty Quantum.

Dostupné varianty:
a. SQ610 model - podomietkový, napájaný 230V
b. SQ610RF model – nástenný, napájaný z batérie

Výhody:

Inovatívny produkt SALUS Controls so zabudovaným snímačom vlhkosti sa vyznačuje jednoduchosťou ovládania a inštalácie, ktorá je možná v každej fáze použitia budovy. Nezáleží na tom, či staviate svoj nový vysnívaný domov alebo rekonštruujete staršiu nehnuteľnosť. Inštalácia regulátora už nemôže byť rýchlejšia a menu intuitívnejšie.

Quantum je elegantný a ultratenký (má hrúbku iba 10 mm v prípade drôtového pripojenia a 11 mm v bezdrôtovej verzii). Podsvietená obrazovka uľahčuje programovanie a čítanie údajov. Schopnosť vytvárať si vlastné pracovné plány vám pomáha prispôsobiť zariadenie tak, aby plne vyhovovalo vašim potrebám. Funkcia TEPLÁ PODLAHA vám umožní udržiavať príjemnú teplotu podlahy bez ohľadu na aktívny vykurovací program. Napríklad, ak nepotrebujete prehriať miestnosť, ale chcete iba kráčať po teplej podlahe.

Quantum je založený na technológii ZigBee. Tú môžeme najvýstižnejšie opísať ako domácu sieť (s dosahom približne 100 metrov), prostredníctvom ktorej dokážu jednotlivé zariadenia vzájomne komunikovať. Napríklad snímač otvárania informuje systém o tom, že je otvorené okno a je potrebné vypnúť vykurovanie. Alebo napríklad tlačidlo OneTouch – ak dostane úlohu – odošle požiadavku inteligentným spínačom, aby rozsvietili svetlá vo vybraných miestnostiach.

Jedinečnosť regulátora Quantum spočíva najmä v jeho technologických možnostiach. Na rozdiel od svojich predchodcov je schopný ovládať všetky vykurovacie zóny naraz. Vďaka tomu dokáže ohriať veľkú otvorenú plochu, napr. obývaciu izbu spojenú s kuchyňou a jedálňou.

Úroveň vykurovania vášho domova sa zvýši aj vďaka inteligentnej optimalizácii regulátora. Spomedzi mnohých užitočných funkcií si táto zaslúži osobitnú pozornosť, pretože výrazne zlepšuje tepelnú pohodu.

Ako to funguje? Veľmi spoľahlivo. Algoritmy vyvinuté technológmi spoločnosti SALUS Controls vypočítajú najvhodnejší okamih, kedy je zdroj tepla zapnutý a vypnutý, aby sa vo zvolenom časovom intervale, alebo v konkrétnom čase, udržala teplota, ktorú ste si nastavili. Pulzné niekoľkominútové zohrievanie udržuje v miestnostiach podmienky, aké potrebujete.

Ak chcete na nejaký čas zmeniť teplotu v miestnosti, môžete použiť režim dočasného prepísania. Nastavenie systému manuálne upravíte podľa svojej nálady, ktoré zostane platné až do nasledujúcej zmeny v harmonograme vykurovania.

Online? Offline? Môžete si vybrať.

V kombinácii s univerzálnou internetovou bránou a webovou aplikáciou je Quantum súčasťou SALUS Smart Home - model SQ610 tak komunikuje bezdrôtovo s ostatnými komponentmi inteligentného systému (zásuvky, relé, ovládacie lišty, bezdrôtové radiátorové hlavice) v online režime. V offline režime, teda bez aplikácie a bez prístupu na internet, je bezdrôtová komunikácia regulátora možná v spolupráci s koordinátorom siete.
Podstatné však je, že výhody regulátora Quantum je možné využívať aj bez spolupráce s vyššie uvedenými zariadeniami. Regulátor SQ610 bude perfektne pracovať aj ako nezávislý termostat pripojený priamo ku kotlu alebo k centrálnej svorkovnici. Takto nakonfigurovaný regulátor je možné pridať aj do aplikácie SALUS Smart Home, ktorá umožňuje bezdrôtovú komunikáciu s ostatnými prvkami systému.

Pre koho?

Výhody tohto moderného zariadenia ocenia zákazníci, pre ktorých je dôležitá perfektná regulácia vykurovania, ovládanie osvietenia či roliet. Nie je to však všetko. Quantum je skutočný klenot pre hoteliérov. Toto šikovné zariadene umožňuje nastaviť PIN kód a limity, takže hoteloví hostia môžu meniť teplotu na izbách iba v majiteľom nastavenom rozmedzí. Ak teda napríklad prenajímate izby v malom hosťovskom dome, nemusíte sa obávať neúmerného zvyšovania poplatkov za vykurovanie.
Flexibilita a multifunkčnosť termostatu Quantum je úžasná práve preto, že je založená na pohodlí a spokojnosti užívateľov. Pri vytváraní nového modelu teplotného regulátora mali experti spoločnosti SALUS Controls jeden hlavný cieľ: poskytnúť vám skutočný úlovok modernej automatizácie budov.

;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2020/08/babka-z-quantum-gotowe2.jpg;;|_| Z mnohých dôvodov, pre ktoré sa oplatí dôverovať nám, sme vybrali dva. Pozrime sa na ne!;;https://salus-controls.sk/2020/08/28/czym-wygrywa-salus-controls/;;Čím je SALUS Controls jedinečný?;;
Z mnohých dôvodov, pre ktoré sa oplatí dôverovať nám, sme vybrali dva.
Pozrime sa na ne!

Moderné technológie boli vytvorené, aby nám slúžili, však? Možno je to tak. V každom prípade ich vytvorili ľudia, ktorí sa nezľakli malichernosti.

Bezpečnostné senzory, optimálne riadený vykurovací systém, vyhrievaná podlaha - každý deň dokážeme oceniť prínos moderných riešení. Vďaka nim žijeme bezpečnejšie, ekonomickejšie, komfortne a hlavne príjemnejšie. Teplo v izbách a útulné osvetlenie sú, obrazne povedané, bránou do pohodlia. Pre otvorenie tejto brány potrebujeme dva kľúče: spoľahlivé zariadenie a správne vyškolenú osobu, ktorá nám ich nainštaluje.

T textu sa dozviete:

1. Ľahká obsluha pokrokovej technológie.
Nemalujme čerta na stenu.

Pri našich regulátoroch teploty sa nemusíte báť komplikovaného menu či prístupu k potrebným funkciám. Salus Controls navrhol svoje regulátory podľa princípu „3 x rýchlosť“:

Pohodlie užívateľa je náš hlavný cieľ. Napríklad, technologicky vyspelý regulátor teploty Quantum SQ610 sa používa veľmi jednoducho a príjemne, čo uľahčuje: podsvietená obrazovka, prehľadné menu, možnosť prispôsobenia zobrazovaných informácií (môžete sa rozhodnúť, ktoré parametre regulátora budú na displeji viditeľné a ktoré nie).

Zariadenie môže pracovať bezdrôtovo (s univerzálnou internetovou bránou UGE600 či s koordinátorom siete CO10RF), ale aj ako samostatný regulátor pripojený k prijímaču. Čo je však podstatné, znížili sme počet krokov, ktoré musí inštalatér urobiť pri prvom spustení regulátora, na minimum. Inštaláciu uskutoční v niekoľkých krokoch:

Pripojenie regulátora na 230V. Voľba inštalačného a prevádzkového jazyka.

 1. online: stiahnite si aplikáciu, pripojte bránu, spárujte s ňou regulátor
 2. offline (bez aplikácie): konfigurácia cez internetovú bránu (poskytuje možnosť neskoršieho riadenia cez internet) alebo cez koordinátor siete ZigBee (bez možnosti neskoršieho riadenia cez internet)
 3. nezávislé zapojenie: Quantum SQ610 je pripojený k prijímaču (môže byť neskôr pridaný k aplikácii SALUS Smart Home)

Odborníci na reguláciu SALUS - Cvičenie robí majstra

Obchodní zástupcovia a inštalatéri produktov SALUS Controls nie sú žiadni náhodní ľudia. Predtým, než niekto definitívne začne svoje profesionálne dobrodružstvo s našou spoločnosťou, musí absolvovať potrebné školenia.
Najskôr si osvojí potrebnú teóriu. Neskôr absolvuje praktické školenia, ktorých súčasťou sú aj prezentácie vzorových inštalácií. Učíme:

Prax robí majstra, takže často používaným implementačným prvkom je pomoc skúseného inštalatéra pri montáži zariadení u zákazníka. Učenie nikdy skutočne nekončí, naši ľudia pravidelne navštevujú praktické a teoretické školenia, aby si doplnili vedomosti.

;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2020/08/grafika_1-920x4002-1.jpg;;|_|Sme s vami už mnoho rokov. Sme pripravení na výzvy trhu a otvorení vašim potrebám. Vytvorili sme blog, na ktorom poskytujeme:;;https://salus-controls.sk/2020/08/27/witaj-swiecie/;;Vitajte na blogu SALUS Controls!;;

U nás získate profesionálne poradenstvo pri výbere a inštalácii výrobkov a technickú podporu vo všetkých fázach spolupráce.

Ste používateľ…

Kto sa zaujíma o produkty SALUS Controls? Pozývame vás na čítanie, vďaka ktorému spoznáte širokú škálu zariadení zabezpečujúcich dokonalé riadenie vykurovania vo vašej domácnosti.

Ste developer?

Zostaňte s nami a ľahko zistíte, ako zvýšiť hodnotu vašej investície na realitnom trhu zameraním sa na automatizáciu budov.

Prečo sa oplatí čítať nás?

Pretože naša spoločnosť bola vytvorená z lásky k moderným technológiám. Na blogu sa s vami podelíme o to, v čom sme najlepší – s vedomosťami a dlhoročnými skúsenosťami v oblasti regulácie vykurovania.

;;https://salus-controls.sk/wp-content/uploads/2020/08/modern_house.jpg;;